produkujemy gry html5, mobilne, flash, społecznościowe, rekrutacyjne, edukacyjne, szkoleniowe, reklamowe

Gry flash

Flash gamesNasza przygoda z grami rozpoczęła się od programu Macromedia Flash. Pierwsza gra naszej produkcji powstała w 2004 roku i dotychczas stworzyliśmy przeszło 100 gier tego rodzaju.

Przez wszystkie te lata mocno wykorzystywaliśmy Flasha do produkcji zarówno gier internetowych (online), jak i ich wersji komputerowych (offline). Posiadamy bardzo dużą bazę gotowych silników, dzięki którym możemy produkować nowe gry w dość krótkim czasie. Co więcej, dzięki gotowym silnikom możemy tworzyć oprogramowanie w dużym stopniu już przetestowane i sprawdzone.

Zachęcamy do zapoznania się z listą wykonanych przez nas silników gier flashhttp://www.slideshare.net/MichaCielak/katila-silniki-gier2014

Oprogramowanie Adobe Flash jest przez nas wykorzystywane również do produkcji animacji potrzebnych do gier oraz niezbędnych grafik wektorowych, na których te gry bazują.

Językiem programowania, który używamy do produkcji gier flash, jest język ActionScript 3. Oczywiście doskonale znamy też jego poprzednie wersje, czyli np. ActionScript 2, w którym przez wiele lat pisaliśmy gry dla naszych klientów.

Gry flash mają do siebie to, że są łatwe w dystrybucji, gdyż cała gra może być ograniczona do jednego pliku .swf. Dlatego doskonale nadają się do produkcji gier reklamowych (tzw. advergames), które mają potencjał do wirusowego rozprzestrzeniania się po internecie. Cieszą się także zastosowaniem w przypadku gier społecznościowych, które publikowane są w ramach serwisu społecznościowego Facebook.com.

Wartym wyróżnienia jest również fakt, że przy użyciu flasha możemy w prosty sposób wykonać natywną grę mobilną, którą następnie kompilujemy do środowiska Adobe AIR, działającego na urządzeniach mobilnych.

Cechy gier flash:

 • możliwość produkcji rozbudowanych gier
 • publikowanie na stronach internetowych
 • możliwość kompilacji całej gry do jednego pliku – łatwa dystrybucja gier reklamowych
 • kompilacja do mobilnej gry natywnej z wykorzystaniem Adobe AIR
 • zastosowanie grafiki wektorowej pozwalającej na zmniejszenie wielkości pliku
 • dobry wybór do produkcji internetowych gier społecznościowych
 • możliwość produkcji gry w wersji off line

 

Wybrane realizacje w technologii Adobe Flash:

 1. PZU Noc na zamku – mapping gry na budynku
 2. Procter&Gamble – Super Transfer – menadżer piłkarski
 3. HP Tech Team – 3 PAR
 4. TeleToon+ – Szerlok Jak – gra przygodowa
 5. Polpharma – Bioracef – gra reklamowa