produkujemy gry html5, mobilne, flash, społecznościowe, rekrutacyjne, edukacyjne, szkoleniowe, reklamowe

Gry edukacyjne

ikona_gry_edukacyjneZastosowanie gier w edukacji pozwala na wprowadzenie zupełnie nowego sposobu przekazywania wiedzy. Atrakcyjność i sposób jej przekazywania jest tym ważniejszy, im młodsze osoby chcemy edukować. Dzięki grom możemy edukować dzieci w taki sposób, by nawet nie poczuły, że czegoś się uczą. Jest to dla nich przede wszystkim zabawa. A jak wiadomo, w obecnych czasach granie w gry, to stały element dziecięcej rozrywki, a spędzany czas przy grach komputerowych stał się jeszcze dłuższy wraz z nastaniem ery smartfonów.

Gry nadają się do edukacji praktycznie każdego przedmiotu czy tematyki. Począwszy od lekcji języków obcych, przez matematykę czy też historię. Ale równie dobrze można wykorzystać gry, by nauczyć jak należy zachowywać się np. w teatrze czy w szkole. Ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia.

W historii naszej firmy wykonaliśmy wiele gier, które dostarczały graczom nie tylko rozrywki, ale również sporo wiedzy przekazanej w niezauważalny sposób. Uczyć bawiąc, to obecnie jeden z gorętszych trendów w edukacji i jesteśmy przekonani, że warto z niego skorzystać. Do tego celu nadają się zarówno gry mobilne, jak i gry internetowe.

Cechy gier edukacyjnych:

  • zabawa i nauka jednocześnie
  • ukryty mechanizm nauczania, by gracz nie odczuwał, że jest zmuszany do nauki
  • możliwość zastosowania mechanizmów monitorujących przebieg edukacji
  • atrakcyjna warstwa wizualna i duża interaktywność
  • zastosowanie w każdym możliwym aspekcie edukacji i niemal na każdym etapie rozwoju dziecka (a nawet osób dorosłych przy użyciu np. gier szkoleniowych)
  • dodatkowa wartość do zastosowania w grach reklamowych – dana marka czy firma może wykorzystać edukację, by jednocześnie promować swoje usługi czy produkty

 

Przykłady naszych realizacji gier edukacyjnych:

  1. Owoce w Szkole – Owocowa Przygoda – gra edukacyjna
  2. Nu-Lab – seria gier i aplikacji edukacyjnych html5
  3. Eko Przygoda – gra przyrodnicza